Pirkkalan jalkapallopuulaaki


Kirjaudu
×

EtusivuTurnauksetSäännötJoukkueetTilastotKuvia
Pirkkalan puulaaki  »  Turnaukset  »  2017
<
>
Keskuskenttä
la 7. ja su 8. lokakuuta
Alkusarjan peleihin ▾
Turnauksen joukkueet
Mestari: Uz Coisa
Mestari 2017 - Uz Coisa
×
Mestari 2017 - Uz Coisa
Pirkkalan puulaakin mestari vuonna 2017: Uz Coisa
Pirkkalaisen turnausraportti
Näytä turnausraportti
×
Arto Köykän kirjoittama turnausraportti Pirkkalaiseen 18.10. 2017 (sivu 15)
Arto Köykän kirjoittama turnausraportti Pirkkalaiseen 18.10. 2017 (sivu 15)
4 parasta joukkuetta
Pudotuspelit
Keskuskenttä
sunnuntai 8. lokakuuta
Vaihda kaavionäkymään
TuomariPvmAika Ottelu Tulos Pelipaikka Vaihe
Liikennevalosu12:30Nuolialan PalloUz Coisa1 – 2Suupan puolipuolivälierä 1
Suomisääretsu12:30Fish UnitedFC Vähäjärvi0 – 2savupiipun puolipuolivälierä 2
Uz Coisasu13:30SuomisääretLiikennevalo2 – 2 rp.(5–3) Suupan puolipuolivälierä 3
Nuolialan Pallosu13:30FC MukavaFC Irak3 – 9savupiipun puolipuolivälierä 4
Liikennevalosu14:30Uz CoisaSuomisääret2 – 0Suupan puolivälierä 1
Fish Unitedsu14:30FC VähäjärviFC Irak1 – 2 ja.savupiipun puolivälierä 2
su15:30SuomisääretFC Vähäjärvi0 – 0 rp.(1–4) Suupan puolipronssi
Kari Korhonensu16:30Uz CoisaFC Irak6 – 2Suupan puolifinaali
4 parasta joukkuetta
    Uz Coisa
    FC Irak
    FC Vähäjärvi
4.   Suomisääret
Sarjataulukot
i
Painamalla yllä i-merkkiä näet joukkueet, jotka menivät jatkoon alkulohkoista sekä lohkokolmosten järjestyksen

Painamalla lohkonimen vieressä olevaa i-merkkiä näet tasapisteissä olevien joukkueiden vertailun
A-lohko
Joukkue O V T H M-E Pst.
Nuolialan Pallo 3 3 0 0 21 – 1 9
FC Mukava 3 1 1 1 6 – 14 4
FC Vähäjärvi 3 1 0 2 9 – 12 3
Hyrsingin hyrrät 3 0 1 2 1 – 10 1
B-lohko 
i
Joukkue O V T H M-E Pst.
Fish United 3 3 0 0 23 – 4 9
Uz Coisa 3 2 0 1 8 – 6 6
Pingut 3 0 1 2 7 – 16 1
Koko kansan karit 3 0 1 2 5 – 17 1
C-lohko 
i
Joukkue O V T H M-E Pst.
Suomisääret 2 2 0 0 7 – 2 6
FC Irak 2 0 1 1 3 – 5 1
Liikennevalo 2 0 1 1 3 – 6 1
×
Tasapisteissä olevat joukkueet
Lohko B:n tasapisteissä olevien joukkueiden vertailu
Keskinäiset Kaikki
Joukkue Pst. M-E TM Pst. M-E TM
Pingut 1 0 4 1 -9 7
Koko kansan karit 1 0 4 1 -12 5

Ensin katsotaan keskinäisten otteluiden a. pisteet, b. maaliero, c. tehdyt maalit. Jos nämä ovat tasan, sitten kaikkien pelien a. maaliero, b. tehdyt maalit.

Jos joukkueet ovat tämän kaiken jälkeen tasan, on niiden järjestys arvottu.

×
Tasapisteissä olevat joukkueet
Lohko C:n tasapisteissä olevien joukkueiden vertailu
Keskinäiset Kaikki
Joukkue Pst. M-E TM Pst. M-E TM
FC Irak 1 0 2 1 -2 3
Liikennevalo 1 0 2 1 -3 3

Ensin katsotaan keskinäisten otteluiden a. pisteet, b. maaliero, c. tehdyt maalit. Jos nämä ovat tasan, sitten kaikkien pelien a. maaliero, b. tehdyt maalit.

Jos joukkueet ovat tämän kaiken jälkeen tasan, on niiden järjestys arvottu.

×
Jatkoonmenijät alkulohkoista / lohkokolmoset

Nuolialan Pallo
(A1)
vsUz Coisa
(B2)
Fish United
(B1)
vsFC Vähäjärvi
(P3)
Suomisääret
(C1)
vsLiikennevalo
(T3)
FC Mukava
(A2)
vsFC Irak
(C2)
Lohkokolmosten järjestys

Lohkoissa on eri määrä joukkueita. Tämän takia ei vertailla suoraan pisteitä/maali-eroa/maaleja vaan niiden keskiarvoja.
Joukkue Pst M-E TM
FC Vähäjärvi1-13
Liikennevalo0.5-1.51.5
Pingut0.33-32.33
Järjestämiskriteerit: a. pisteet, b. maaliero, c. tehdyt maalit, d. arpa

Alkusarja
Keskuskenttä
lauantai 7. lokakuuta
LohkoTuomariPvmAika Ottelu Tulos Pelipaikka
A Pingutla12:00 – 12:40Hyrsingin hyrrätFC Vähäjärvi 1 – 4 savupiipun puoli
A Fish Unitedla12:00 – 12:40FC MukavaNuolialan Pallo 0 – 10 Suupan puoli
B Liikennevalola12:50 – 13:30PingutFish United 2 – 9 savupiipun puoli
B Nuolialan Pallola12:50 – 13:30Koko kansan karitUz Coisa 1 – 3 Suupan puoli
C FC Vähäjärvila13:40 – 14:20LiikennevaloSuomisääret 1 – 4 savupiipun puoli
A Koko kansan karitla13:40 – 14:20Hyrsingin hyrrätFC Mukava 0 – 0 Suupan puoli
A Uz Coisala14:30 – 15:10FC VähäjärviNuolialan Pallo 1 – 5 savupiipun puoli
B Suomisääretla14:30 – 15:10PingutKoko kansan karit 4 – 4 Suupan puoli
B FC Mukavala15:20 – 16:00Fish UnitedUz Coisa 4 – 2 savupiipun puoli
C Hyrsingin hyrrätla15:20 – 16:00SuomisääretFC Irak 3 – 1 Suupan puoli
A Koko kansan karitla16:10 – 16:50Nuolialan PalloHyrsingin hyrrät 6 – 0 savupiipun puoli
A Pingutla16:10 – 16:50FC MukavaFC Vähäjärvi 6 – 4 Suupan puoli
B FC Mukavala17:00 – 17:40Uz CoisaPingut 3 – 1 savupiipun puoli
B Nuolialan Pallola17:00 – 17:40Koko kansan karitFish United 0 – 10 Suupan puoli
C Hyrsingin hyrrätla17:50 – 18:30FC IrakLiikennevalo 2 – 2 savupiipun puoli




Sivuston tekninen toteutus ja ulkoasu

© 2016 - 2020   Petri Kähkönen, FC Vähäjärvi
^
Tekninen toteutus ja ulkoasu
© 2016 - 2020
Petri Kähkönen