×

Pirkkalan jalkapallopuulaaki
×

EtusivuTurnauksetSäännötJoukkueetTilastotKuvia
<
>
Keskuskenttä
la 6. ja su 7. lokakuuta
Alkusarjan peleihin ▾
Turnauksen joukkueet
Mestari: Uz Coisa
Mestari 2018 - Uz Coisa
Klikkaamalla suurempi kuva
×
Mestari 2018 - Uz Coisa
Pirkkalan puulaakin mestari vuonna 2018: Uz Coisa
4 parasta joukkuetta
4.
Uz CoisaFish UnitedFC LehtisSuomisääret
4 parasta joukkuetta
Pudotuspelit
Keskuskenttä
sunnuntai 7. lokakuuta
TuomariPvmAika Ottelu Tulos Pelipaikka Vaihe
Pingutsu12:45 – 13:45SuomisääretFC Vähäjärvi1 – 0Lukion puolipuolivälierä 1
FC Lehtissu12:45 – 13:45Uz CoisaLiikennevalo6 – 0Savupiipun puolipuolivälierä 2
Uz Coisasu13:45 – 14:45Fish UnitedPingut2 – 1Lukion puolipuolivälierä 3
Liikennevalosu13:45 – 14:45FC LehtisIraq Lions1 – 1 rp.(4–3) Savupiipun puolipuolivälierä 4
Iraq Lionssu14.45 – 15.45SuomisääretUz Coisa3 – 6Lukion puolivälierä 1
Miikka Nynässu14.45 – 15.45Fish UnitedFC Lehtis8 – 1Lukion puolivälierä 2
Miikka Nynässu15.45 – 16.45SuomisääretFC Lehtis0 – 0 rp.(3–5) pronssi
Miikka Nynässu16.00 – 16.40Uz CoisaFish United5 – 2finaali
Sarjataulukot
Sarjataulukot

Klikkaamalla kysymysmerkkiä näet lohkon tasapisteissä olevien joukkueiden vertailun
A-lohko 
Joukkue O V T H M-E Pst.
Suomisääret 3 2 0 1 22 – 7 6
FC Lehtis 3 2 0 1 18 – 6 6
Pingut 3 2 0 1 16 – 6 6
Näsimentor 3 0 0 3 5 – 42 0
B-lohko
Joukkue O V T H M-E Pst.
Uz Coisa 3 3 0 0 13 – 1 9
Iraq Lions 3 2 0 1 12 – 4 6
FC Vähäjärvi 3 1 0 2 12 – 12 3
Catfish United 3 0 0 3 1 – 21 0
C-lohko
Joukkue O V T H M-E Pst.
Fish United 2 2 0 0 18 – 4 6
Liikennevalo 2 1 0 1 15 – 6 3
Hyrsingin hyrrät 2 0 0 2 1 – 24 0
×
Tasapisteissä olevat joukkueet
Lohko A:n tasapisteissä olevien joukkueiden vertailu
Keskinäiset Kaikki
Joukkue Pst. M-E TM Pst. M-E TM
Suomisääret 3 +1 6 6 +15 22
FC Lehtis 3 0 4 6 +12 18
Pingut 3 -1 4 6 +10 16

Ensin katsotaan keskinäisten otteluiden a. pisteet, b. maaliero, c. tehdyt maalit. Jos nämä ovat tasan, sitten kaikkien pelien a. maaliero, b. tehdyt maalit.

Jos joukkueet ovat tämän kaiken jälkeen tasan, on niiden järjestys arvottu.

Jatkoon alkulohkoista:
Suomisääret
(A1)
vsFC Vähäjärvi
(B3)
Uz Coisa
(B1)
vsLiikennevalo
(C2)
Fish United
(C1)
vsPingut
(A3)
FC Lehtis
(A2)
vsIraq Lions
(B2)
Alkusarja
Keskuskenttä
lauantai 6. lokakuuta
TuomariPvmAika Ottelu Tulos Pelipaikka Lohko
Suomisääretla11:10 – 11:50NäsimentorPingut 1 – 12 lukion puoli A
FC Vähäjärvila11:10 – 11:50LiikennevaloFish United 4 – 5 savupiipun puoli C
Liikennevalola12:00 – 12:40NäsimentorSuomisääret 2 – 16 savupiipun puoli A
Fish Unitedla12:00 – 12:40PingutFC Lehtis 2 – 1 lukion puoli A
Iraq Lionsla12:50 – 13:30Uz CoisaFC Vähäjärvi 7 – 0 lukion puoli B
Pingutla12:50 – 13:30Hyrsingin hyrrätLiikennevalo 1 – 11 savupiipun puoli C
Liikennevalola13:40 – 14:20Iraq LionsCatfish United 6 – 1 lukion puoli B
Näsimentorla13:40 – 14:20Fish UnitedHyrsingin hyrrät 13 – 0 savupiipun puoli C
Iraq Lionsla14:30 – 15:10SuomisääretPingut 4 – 2 savupiipun puoli A
Catfish Unitedla14:30 – 15:10FC LehtisNäsimentor 14 – 2 lukion puoli A
FC Lehtisla15:20 – 16:00FC VähäjärviIraq Lions 1 – 5 savupiipun puoli B
Hyrsingin hyrrätla15:20 – 16:00Catfish UnitedUz Coisa 0 – 4 lukion puoli B
FC Vähäjärvila16:10 – 16:50SuomisääretFC Lehtis 2 – 3 lukion puoli A
Fish Unitedla17:00 – 17:40Uz CoisaIraq Lions 2 – 1 savupiipun puoli B
Suomisääretla17:00 – 17:40FC VähäjärviCatfish United 11 – 0 lukion puoli B




Sivuston tekninen toteutus ja ulkoasu

© 2016 - 2019   Petri Kähkönen, FC Vähäjärvi
^
Sivuston tekninen toteutus ja ulkoasu
© 2016 - 2019   Petri Kähkönen, FC Vähäjärvi