Pirkkalan jalkapallopuulaaki


Kirjaudu
×

EtusivuTurnauksetSäännötJoukkueetTilastotKuvia
Tekninen toteutus ja ulkoasu: Petri Kähkönen
Pirkkalan puulaaki  »  Turnaukset  »  2014
<
2014
>
Keskuskenttä
la 4. ja su 5. lokakuuta
Alkusarjan peleihin ▾
Turnauksen joukkueet
Mestari: Liikennevalo
Mestari 2014 - Liikennevalo
×
Mestari 2014 - Liikennevalo
Pirkkalan puulaakin mestari vuonna 2014: Liikennevalo
Turnausraportti
Näytä
×
Turnausraportti Pirkkalaisessa 15.10. 2014 (sivu 9)
Turnausraportti Pirkkalaisessa 15.10. 2014 (sivu 9)
4 parasta joukkuetta
Pudotuspelit
Keskuskenttä
sunnuntai 5. lokakuuta
Vaihda kaavionäkymään
TuomariPvmAika Ottelu Tulos Pelipaikka Vaihe
Suomisääretsu13:30LiikennevaloFC Vähäjärvi3 – 2Suupan puolipuolivälierä 1
Fish Unitedsu13:30Vihreä TähtiPrm90 – 1lukion puolipuolivälierä 2
Liikennevalosu14:30SuomisääretFish United2 – 0Suupan puolipuolivälierä 3
FC Vähäjärvisu14:30Hanen SällitAC Locomotora0 – 1lukion puolipuolivälierä 4
AC Locomotorasu15:30LiikennevaloPrm91 – 0Suupan puolivälierä 1
Vihreä Tähtisu15:30SuomisääretAC Locomotora1 – 0lukion puolivälierä 2
su16:30Prm9AC Locomotora5 – 6Suupan puolipronssi
su17:10LiikennevaloSuomisääret2 – 2 rp.(5–4) Suupan puolifinaali
4 parasta joukkuetta
    Liikennevalo
    Suomisääret
    AC Locomotora
4.   Prm9
Sarjataulukot
i
Painamalla yllä i-merkkiä näet joukkueet, jotka menivät jatkoon alkulohkoista sekä lohkokolmosten järjestyksen

Painamalla lohkonimen vieressä olevaa i-merkkiä näet tasapisteissä olevien joukkueiden vertailun
A-lohko
Joukkue O V T H M-E Pst.
Liikennevalo 3 2 1 0 13 – 7 7
Hanen Sällit 3 2 0 1 7 – 8 6
Fish United 3 1 1 1 15 – 10 4
Jukolan Pojat 3 0 0 3 3 – 13 0
B-lohko 
i
Joukkue O V T H M-E Pst.
Vihreä Tähti 3 3 0 0 6 – 1 9
AC Locomotora 3 2 0 1 6 – 3 6
PS Märinä 3 0 1 2 3 – 6 1
FC Die Kühe 3 0 1 2 2 – 7 1
C-lohko 
i
Joukkue O V T H M-E Pst.
Suomisääret 4 4 0 0 21 – 1 12
Prm9 4 3 0 1 10 – 9 9
FC Vähäjärvi 4 1 0 3 8 – 8 3
PJK 90 4 1 0 3 8 – 19 3
FC Ohiveto 4 1 0 3 7 – 17 3
×
Tasapisteissä olevat joukkueet
Lohko B:n tasapisteissä olevien joukkueiden vertailu
Keskinäiset Kaikki
Joukkue Pst. M-E TM Pst. M-E TM
PS Märinä 1 0 2 1 -3 3
FC Die Kühe 1 0 2 1 -5 2

Ensin katsotaan keskinäisten otteluiden a. pisteet, b. maaliero, c. tehdyt maalit. Jos nämä ovat tasan, sitten kaikkien pelien a. maaliero, b. tehdyt maalit.

Jos joukkueet ovat tämän kaiken jälkeen tasan, on niiden järjestys arvottu.

×
Tasapisteissä olevat joukkueet
Lohko C:n tasapisteissä olevien joukkueiden vertailu
Keskinäiset Kaikki
Joukkue Pst. M-E TM Pst. M-E TM
FC Vähäjärvi 3 +3 6 3 0 8
PJK 90 3 0 5 3 -11 8
FC Ohiveto 3 -3 5 3 -10 7

Ensin katsotaan keskinäisten otteluiden a. pisteet, b. maaliero, c. tehdyt maalit. Jos nämä ovat tasan, sitten kaikkien pelien a. maaliero, b. tehdyt maalit.

Jos joukkueet ovat tämän kaiken jälkeen tasan, on niiden järjestys arvottu.

×
Jatkoonmenijät alkulohkoista / lohkokolmoset

Liikennevalo
(A1)
vsFC Vähäjärvi
(T3)
Vihreä Tähti
(B1)
vsPrm9
(C2)
Suomisääret
(C1)
vsFish United
(P3)
Hanen Sällit
(A2)
vsAC Locomotora
(B2)
Lohkokolmosten järjestys

Lohkoissa on eri määrä joukkueita. Tämän takia ei vertailla suoraan pisteitä/maali-eroa/maaleja vaan niiden keskiarvoja.
Joukkue Pst M-E TM
Fish United1.331.675
FC Vähäjärvi0.7502
PS Märinä0.33-11
Järjestämiskriteerit: a. pisteet, b. maaliero, c. tehdyt maalit, d. arpa

Alkusarja
Keskuskenttä
la 4. ja su 5. lokakuuta
LohkoTuomariPvmAika Ottelu Tulos Pelipaikka
C Liikennevalola12:00 – 12:40PJK 90FC Vähäjärvi 2 – 1 lukion puoli
C Fish Unitedla12:00 – 12:40Prm9FC Ohiveto 3 – 2 Suupan puoli
A FC Vähäjärvila12:50 – 13:30Fish UnitedHanen Sällit 3 – 4 lukion puoli
A Prm9la12:50 – 13:30LiikennevaloJukolan Pojat 3 – 2 Suupan puoli
C Hanen Sällitla13:40 – 14:20PJK 90FC Ohiveto 3 – 4 lukion puoli
C Jukolan Pojatla13:40 – 14:20SuomisääretFC Vähäjärvi 2 – 1 Suupan puoli
A FC Die Kühela14:30 – 15:10Fish UnitedJukolan Pojat 7 – 1 lukion puoli
A AC Locomotorala14:30 – 15:10LiikennevaloHanen Sällit 5 – 0 Suupan puoli
C PS Märinäla15:20 – 16:00Prm9FC Vähäjärvi 3 – 1 lukion puoli
C Liikennevalola15:20 – 16:00PJK 90Suomisääret 0 – 10 Suupan puoli
B PJK 90la16:10 – 16:50FC Die KühePS Märinä 2 – 2 lukion puoli
B Prm9la16:10 – 16:50AC LocomotoraVihreä Tähti 1 – 2 Suupan puoli
C AC Locomotorala17:00 – 17:40Prm9Suomisääret 0 – 3 lukion puoli
C Vihreä Tähtila17:00 – 17:40FC OhivetoFC Vähäjärvi 1 – 5 Suupan puoli
B FC Vähäjärvila17:50 – 18:30FC Die KüheVihreä Tähti 0 – 3 lukion puoli
B FC Ohivetola17:50 – 18:30AC LocomotoraPS Märinä 3 – 1 Suupan puoli
A Suomisääretsu11:00 – 11:40LiikennevaloFish United 5 – 5 Suupan puoli
A PJK 90su11:00 – 11:40Hanen SällitJukolan Pojat 3 – 0 lukion puoli
C FC Die Kühesu11:50 – 12:30PJK 90Prm9 3 – 4 Suupan puoli
C Jukolan Pojatsu11:50 – 12:30SuomisääretFC Ohiveto 6 – 0 lukion puoli
B Fish Unitedsu12:40 – 13:20FC Die KüheAC Locomotora 0 – 2 Suupan puoli
B Hanen Sällitsu12:40 – 13:20PS MärinäVihreä Tähti 0 – 1 lukion puoli




Sivuston tekninen toteutus ja ulkoasu

© 2016 - 2020   Petri Kähkönen, FC Vähäjärvi
^
Tekninen toteutus ja ulkoasu
© 2016 - 2020
Petri Kähkönen