×

Pirkkalan jalkapallopuulaaki
×

EtusivuTurnauksetSäännötJoukkueetTilastotKuvia
<
>
Alkupelit Killon, loppupelit Haikan kentällä
la ja su 13.-14. ja su 21. syyskuuta
Alkusarjan peleihin ▾
Turnauksen joukkueet
Mestari: Team 9
Mestari 2008 - Team 9
Klikkaamalla suurempi kuva
×
Mestari 2008 - Team 9
Pirkkalan puulaakin mestari vuonna 2008: Team 9
4 parasta joukkuetta
4.
Team 9MörköLiikennevaloHarhasyöttö
4 parasta joukkuetta
Pudotuspelit
Haikan kenttä
sunnuntai 21. syyskuuta
PvmAika Ottelu Tulos Pelipaikka Vaihe
su12:20BosniaLiikennevalo0 – 1järven puolipuolivälierä 1
su12:20BauhausHarhasyöttö0 – 4kylän puolipuolivälierä 2
su13:10Team 9Äläs pitele3 – 1järven puolipuolivälierä 3
su13:10MörköFC Kasi3 – 2kylän puolipuolivälierä 4
su14:30LiikennevaloTeam 90 – 0 rp.(3–4) Haikkavälierä 1
su15:20HarhasyöttöMörkö1 – 2Haikkavälierä 2
su16:50LiikennevaloHarhasyöttö2 – 1Haikkapronssi
su17:40Team 9Mörkö1 – 0Haikkafinaali
Sarjataulukot
Sarjataulukot

Klikkaamalla kysymysmerkkiä näet lohkon tasapisteissä olevien joukkueiden vertailun
A-lohko
Joukkue O V T H M-E Pst.
Bosnia 2 1 1 0 4 – 1 4
Bauhaus 2 1 0 1 2 – 3 3
AS Fortune 2 0 1 1 1 – 3 1
B-lohko
Joukkue O V T H M-E Pst.
Harhasyöttö 3 3 0 0 15 – 4 9
Liikennevalo 3 2 0 1 7 – 4 6
Hölö 3 1 0 2 7 – 8 3
Vihreä Tähti 3 0 0 3 1 – 14 0
C-lohko
Joukkue O V T H M-E Pst.
Team 9 3 3 0 0 15 – 4 9
Mörkö 3 1 1 1 10 – 9 4
Salama 3 0 2 1 15 – 19 2
Sähkökone 3 0 1 2 7 – 15 1
D-lohko 
Joukkue O V T H M-E Pst.
FC Kasi 3 2 0 1 17 – 2 6
Äläs pitele 3 2 0 1 19 – 7 6
Tseljapinskin traktorit 3 2 0 1 21 – 8 6
Tsirbut 3 0 0 3 0 – 40 0
×
Tasapisteissä olevat joukkueet
Lohko D:n tasapisteissä olevien joukkueiden vertailu
Keskinäiset Kaikki
Joukkue Pst. M-E TM Pst. M-E TM
FC Kasi 3 +1 3 6 +15 17
Äläs pitele 3 0 7 6 +12 19
Tseljapinskin traktorit 3 -1 7 6 +13 21

Ensin katsotaan keskinäisten otteluiden a. pisteet, b. maaliero, c. tehdyt maalit. Jos nämä ovat tasan, sitten kaikkien pelien a. maaliero, b. tehdyt maalit.

Jos joukkueet ovat tämän kaiken jälkeen tasan, on niiden järjestys arvottu.

Jatkoon alkulohkoista:
Bosnia
(A1)
vsLiikennevalo
(B2)
Bauhaus
(A2)
vsHarhasyöttö
(B1)
Team 9
(C1)
vsÄläs pitele
(D2)
Mörkö
(C2)
vsFC Kasi
(D1)
Alkusarja
Killon kenttä
la 13. ja su 14. syyskuuta
TuomariPvmAika Ottelu Tulos Pelipaikka Lohko
Team 9la14:30 – 15:10HarhasyöttöHölö 7 – 2 kylän puoli B
Salamala14:30 – 15:10LiikennevaloVihreä Tähti 4 – 1 koppien puoli B
Hölöla15:20 – 16:00FC KasiTseljapinskin traktorit 1 – 2 kylän puoli D
Harhasyöttöla15:20 – 16:00TsirbutÄläs pitele 0 – 12 koppien puoli D
Tseljapinskin traktoritla16:10 – 16:50MörköSalama 5 – 5 kylän puoli C
Äläs pitelela16:10 – 16:50SähkökoneTeam 9 0 – 4 koppien puoli C
Liikennevalola17:00 – 17:40FC KasiTsirbut 14 – 0 kylän puoli D
Mörköla17:00 – 17:40Tseljapinskin traktoritÄläs pitele 5 – 7 koppien puoli D
Salamala17:50 – 18:30HarhasyöttöLiikennevalo 3 – 2 kylän puoli B
Sähkökonela17:50 – 18:30HölöVihreä Tähti 5 – 0 koppien puoli B
Vihreä Tähtisu12:50 – 13:30BauhausAS Fortune 2 – 0 kylän puoli A
Team 9su12:50 – 13:30FC KasiÄläs pitele 2 – 0 koppien puoli D
Äläs pitelesu13:40 – 14:20MörköSähkökone 5 – 1 kylän puoli C
Tseljapinskin traktoritsu13:40 – 14:20SalamaTeam 9 4 – 8 koppien puoli C
Mörkösu14:30 – 15:10BauhausBosnia 0 – 3 kylän puoli A
Harhasyöttösu14:30 – 15:10TsirbutTseljapinskin traktorit 0 – 14 koppien puoli D
Bauhaussu15:20 – 16:00HarhasyöttöVihreä Tähti 5 – 0 kylän puoli B
Sähkökonesu15:20 – 16:00HölöLiikennevalo 0 – 1 koppien puoli B
Liikennevalosu16:10 – 16:50AS FortuneBosnia 1 – 1 kylän puoli A
Vihreä Tähtisu17:00 – 17:40MörköTeam 9 0 – 3 kylän puoli C
Bosniasu17:00 – 17:40SalamaSähkökone 6 – 6 koppien puoli C




Sivuston tekninen toteutus ja ulkoasu

© 2016 - 2019   Petri Kähkönen, FC Vähäjärvi
^
Sivuston tekninen toteutus ja ulkoasu
© 2016 - 2019   Petri Kähkönen, FC Vähäjärvi