Pirkkalan jalkapallopuulaaki


Kirjaudu
×

EtusivuTurnauksetSäännötJoukkueetTilastotKuvia
Tekninen toteutus ja ulkoasu: Petri Kähkönen
Pirkkalan puulaaki  »  Turnaukset  »  2015
<
2015
>
Keskuskenttä
la 3. ja su 4. lokakuuta
Alkusarjan peleihin ▾
Turnauksen joukkueet
Mestari: Fish United
Mestari 2015 - Fish United
×
Mestari 2015 - Fish United
Pirkkalan puulaakin mestari vuonna 2015: Fish United
Turnausraportti
Näytä
×
Turnausraportti Pirkkalaisessa 14.10. 2015 (sivu 10)
Turnausraportti Pirkkalaisessa 14.10. 2015 (sivu 10)
4 parasta joukkuetta
Pudotuspelit
Keskuskenttä
sunnuntai 4. lokakuuta
Vaihda kaavionäkymään
Ottelu Tulos Pelipaikka Vaihe
Hanen SällitFC Vähäjärvi7 – 1Keskuskenttäpuolivälierä 1
LiikennevaloUz Coisa3 – 4 ja.Keskuskenttäpuolivälierä 2
SuomisääretFC Varma risti5 – 1Keskuskenttäpuolivälierä 3
Fish UnitedPrm97 – 1Keskuskenttäpuolivälierä 4
Hanen SällitSuomisääret0 – 1Keskuskenttävälierä 1
Fish UnitedUz Coisa3 – 2Keskuskenttävälierä 2
Hanen SällitUz Coisa2 – 1Keskuskenttäpronssi
SuomisääretFish United0 – 4Keskuskenttäfinaali
4 parasta joukkuetta
    Fish United
    Suomisääret
    Hanen Sällit
4.   Uz Coisa
Sarjataulukot
i
Painamalla yllä i-merkkiä näet joukkueet, jotka menivät jatkoon alkulohkoista sekä lohkokolmosten järjestyksen
A-lohko
Joukkue O V T H M-E Pst.
Suomisääret 3 2 1 0 13 – 6 7
Prm9 3 2 0 1 11 – 9 6
Nuolialan Pallo 3 1 1 1 13 – 8 4
PS Märinä 3 0 0 3 1 – 15 0
B-lohko
Joukkue O V T H M-E Pst.
Hanen Sällit 4 3 1 0 15 – 6 10
Fish United 4 3 0 1 16 – 3 9
Liikennevalo 4 2 1 1 20 – 4 7
AC Locomotora 4 1 0 3 4 – 29 3
FC Die Kühe 4 0 0 4 2 – 15 0
C-lohko
Joukkue O V T H M-E Pst.
Uz Coisa 4 4 0 0 22 – 4 12
FC Vähäjärvi 4 2 1 1 14 – 7 7
FC Varma risti 4 2 0 2 10 – 10 6
Vihreä Tähti 4 1 1 2 15 – 9 4
FC ViHa 4 0 0 4 1 – 32 0
×
Jatkoonmenijät alkulohkoista / lohkokolmoset

Hanen Sällit
(B1)
vsFC Vähäjärvi
(C2)
Liikennevalo
(P3)
vsUz Coisa
(C1)
Suomisääret
(A1)
vsFC Varma risti
(T3)
Fish United
(B2)
vsPrm9
(A2)
Lohkokolmosten järjestys

Lohkoissa on eri määrä joukkueita. Tämän takia ei vertailla suoraan pisteitä/maali-eroa/maaleja vaan niiden keskiarvoja.
Joukkue Pst M-E TM
Liikennevalo1.7545
FC Varma risti1.502.5
Nuolialan Pallo1.331.674.33
Järjestämiskriteerit: a. pisteet, b. maaliero, c. tehdyt maalit, d. arpa

Alkusarja
Keskuskenttä
lauantai 3. lokakuuta
Lohko Ottelu Tulos Pelipaikka
A PS MärinäPrm9 1 – 3 Keskuskenttä
A Nuolialan PalloSuomisääret 3 – 3 Keskuskenttä
A PS MärinäNuolialan Pallo 0 – 6 Keskuskenttä
A Prm9Suomisääret 3 – 4 Keskuskenttä
A Nuolialan PalloPrm9 4 – 5 Keskuskenttä
A SuomisääretPS Märinä 6 – 0 Keskuskenttä
B FC Die KüheFish United 1 – 5 Keskuskenttä
B Hanen SällitLiikennevalo 1 – 1 Keskuskenttä
B AC LocomotoraFC Die Kühe 1 – 0 Keskuskenttä
B LiikennevaloFish United 0 – 3 Keskuskenttä
B Hanen SällitAC Locomotora 8 – 3 Keskuskenttä
B LiikennevaloFC Die Kühe 5 – 0 Keskuskenttä
B Fish UnitedHanen Sällit 1 – 2 Keskuskenttä
B AC LocomotoraLiikennevalo 0 – 14 Keskuskenttä
B Fish UnitedAC Locomotora 7 – 0 Keskuskenttä
B FC Die KüheHanen Sällit 1 – 4 Keskuskenttä
C Uz CoisaFC Varma risti 3 – 1 Keskuskenttä
C FC ViHaVihreä Tähti 0 – 11 Keskuskenttä
C FC VähäjärviUz Coisa 1 – 4 Keskuskenttä
C Vihreä TähtiFC Varma risti 1 – 3 Keskuskenttä
C FC ViHaFC Vähäjärvi 0 – 7 Keskuskenttä
C Vihreä TähtiUz Coisa 2 – 5 Keskuskenttä
C FC Varma ristiFC ViHa 4 – 1 Keskuskenttä
C FC VähäjärviVihreä Tähti 1 – 1 Keskuskenttä
C FC Varma ristiFC Vähäjärvi 2 – 5 Keskuskenttä
C Uz CoisaFC ViHa 10 – 0 Keskuskenttä




Sivuston tekninen toteutus ja ulkoasu

© 2016 - 2020   Petri Kähkönen, FC Vähäjärvi
^
Tekninen toteutus ja ulkoasu
© 2016 - 2020
Petri Kähkönen