Pirkkalan jalkapallopuulaaki


Kirjaudu
×

EtusivuTurnauksetSäännötJoukkueetTilastotKuvia
Tekninen toteutus ja ulkoasu: Petri Kähkönen
Pirkkalan puulaaki  »  Turnaukset  »  2009
<
2009
>
Alkupelit Killon kentällä, loppupelit Keskuskentällä
la ja su 12.-13. ja su 20. syyskuuta
Alkusarjan peleihin ▾
Turnauksen joukkueet
Mestari: Nuolialan Pallo
Mestari 2009 - Nuolialan Pallo
×
Mestari 2009 - Nuolialan Pallo
Pirkkalan puulaakin mestari vuonna 2009: Nuolialan Pallo
Turnausraportti
Turnausraporttia ei ole saatavilla
4 parasta joukkuetta
Pudotuspelit
Keskuskenttä
sunnuntai 20. syyskuuta
Vaihda kaavionäkymään
Ottelu Tulos Vaihe
JäykätNuolialan Pallo2 – 3puolivälierä 1
HarhasyöttöMitä mieltä1 – 2puolivälierä 2
SähkökoneVihreä Tähti2 – 1puolivälierä 3
SalamaTeam 90 – 1puolivälierä 4
Nuolialan PalloSähkökone2 – 1välierä 1
Mitä mieltäTeam 90 – 3välierä 2
SähkökoneMitä mieltä3 – 3 rp.(2–1) pronssi
Nuolialan PalloTeam 93 – 2finaali
4 parasta joukkuetta
    Nuolialan Pallo
    Team 9
    Sähkökone
4.   Mitä mieltä
Sarjataulukot
i
Painamalla yllä i-merkkiä näet joukkueet, jotka menivät jatkoon alkulohkoista

Painamalla lohkonimen vieressä olevaa i-merkkiä näet tasapisteissä olevien joukkueiden vertailun
A-lohko
Joukkue O V T H M-E Pst.
Jäykät 3 3 0 0 21 – 1 9
Harhasyöttö 3 2 0 1 6 – 6 6
Fortune FC 3 1 0 2 5 – 7 3
Herrasmiesliiga 3 0 0 3 5 – 23 0
B-lohko 
i
Joukkue O V T H M-E Pst.
Mitä mieltä 3 3 0 0 9 – 4 9
Nuolialan Pallo 3 1 0 2 11 – 8 3
Liikennevalo 3 1 0 2 8 – 9 3
Kiovan Dynamo FC 3 1 0 2 4 – 11 3
C-lohko
Joukkue O V T H M-E Pst.
Sähkökone 3 3 0 0 13 – 5 9
Salama 3 2 0 1 17 – 8 6
Piteles tätä 3 1 0 2 8 – 15 3
Pudasjärven jedit 3 0 0 3 6 – 16 0
D-lohko 
i
Joukkue O V T H M-E Pst.
Team 9 3 2 0 1 9 – 7 6
Vihreä Tähti 3 2 0 1 7 – 5 6
FC Vähäjärvi 3 2 0 1 4 – 2 6
Thai-Laos FC 3 0 0 3 8 – 14 0
×
Tasapisteissä olevat joukkueet
Lohko B:n tasapisteissä olevien joukkueiden vertailu
Keskinäiset Kaikki
Joukkue Pst. M-E TM Pst. M-E TM
Nuolialan Pallo 3 +4 9 3 +3 11
Liikennevalo 3 0 6 3 -1 8
Kiovan Dynamo FC 3 -4 4 3 -7 4

Ensin katsotaan keskinäisten otteluiden a. pisteet, b. maaliero, c. tehdyt maalit. Jos nämä ovat tasan, sitten kaikkien pelien a. maaliero, b. tehdyt maalit.

Jos joukkueet ovat tämän kaiken jälkeen tasan, on niiden järjestys arvottu.

×
Tasapisteissä olevat joukkueet
Lohko D:n tasapisteissä olevien joukkueiden vertailu
Keskinäiset Kaikki
Joukkue Pst. M-E TM Pst. M-E TM
Team 9 3 0 2 6 +2 9
Vihreä Tähti 3 0 2 6 +2 7
FC Vähäjärvi 3 0 2 6 +2 4

Ensin katsotaan keskinäisten otteluiden a. pisteet, b. maaliero, c. tehdyt maalit. Jos nämä ovat tasan, sitten kaikkien pelien a. maaliero, b. tehdyt maalit.

Jos joukkueet ovat tämän kaiken jälkeen tasan, on niiden järjestys arvottu.

×
Jatkoonmenijät alkulohkoista

Jäykät
(A1)
vsNuolialan Pallo
(B2)
Harhasyöttö
(A2)
vsMitä mieltä
(B1)
Sähkökone
(C1)
vsVihreä Tähti
(D2)
Salama
(C2)
vsTeam 9
(D1)

Alkusarja
Killon kenttä
la 12. ja su 13. syyskuuta
LohkoTuomariPvmAika Ottelu Tulos Pelipaikka
A Sähkökonela14:30 – 15:10Fortune FCHarhasyöttö 1 – 2 kylän puoli
A Team 9la14:30 – 15:10HerrasmiesliigaJäykät 1 – 15 koppien puoli
C Harhasyöttöla15:20 – 16:00SalamaPiteles tätä 7 – 1 kylän puoli
C Herrasmiesliigala15:20 – 16:00Pudasjärven jeditSähkökone 0 – 4 koppien puoli
D Salamala16:10 – 16:50Vihreä TähtiFC Vähäjärvi 0 – 2 kylän puoli
B Piteles tätäla16:10 – 16:50Kiovan Dynamo FCLiikennevalo 4 – 1 koppien puoli
C Team 9la17:00 – 17:40Piteles tätäSähkökone 3 – 5 kylän puoli
C Liikennevalola17:00 – 17:40SalamaPudasjärven jedit 8 – 3 koppien puoli
D Sähkökonela17:50 – 18:30Team 9Thai-Laos FC 7 – 5 kylän puoli
B Pudasjärven jeditla17:50 – 18:30LiikennevaloMitä mieltä 2 – 3 koppien puoli
B FC Vähäjärvisu12:50 – 13:30Mitä mieltäNuolialan Pallo 3 – 2 kylän puoli
C Herrasmiesliigasu12:50 – 13:30SalamaSähkökone 2 – 4 koppien puoli
A Nuolialan Pallosu13:40 – 14:20Fortune FCHerrasmiesliiga 4 – 1 kylän puoli
A Vihreä Tähtisu13:40 – 14:20HarhasyöttöJäykät 0 – 2 koppien puoli
B Harhasyöttösu14:30 – 15:10LiikennevaloNuolialan Pallo 5 – 2 kylän puoli
B Jäykätsu14:30 – 15:10Kiovan Dynamo FCMitä mieltä 0 – 3 koppien puoli
D Liikennevalosu15:20 – 16:00Team 9Vihreä Tähti 0 – 2 kylän puoli
D Mitä mieltäsu15:20 – 16:00Thai-Laos FCFC Vähäjärvi 0 – 2 koppien puoli
B Salamasu16:10 – 16:50Kiovan Dynamo FCNuolialan Pallo 0 – 7 kylän puoli
A Vihreä Tähtisu16:10 – 16:50Fortune FCJäykät 0 – 4 koppien puoli
A FC Vähäjärvisu17:00 – 17:40HarhasyöttöHerrasmiesliiga 4 – 3 kylän puoli
C Nuolialan Pallosu17:00 – 17:40Piteles tätäPudasjärven jedit 4 – 3 koppien puoli
D Mitä mieltäsu17:50 – 18:30Team 9FC Vähäjärvi 2 – 0 kylän puoli
D Pudasjärven jeditsu17:50 – 18:30Thai-Laos FCVihreä Tähti 3 – 5 koppien puoli




Sivuston tekninen toteutus ja ulkoasu

© 2016 - 2020   Petri Kähkönen, FC Vähäjärvi
^
Tekninen toteutus ja ulkoasu
© 2016 - 2020
Petri Kähkönen