Pirkkalan jalkapallopuulaaki
  • Pirkkalan Jalkapalloklubin järjestämä turnaus
  • pelattiin ensimmäistä kertaa vuonna 2000
  • turnausvastaava: Arto Köykkä
Admin:
Kirjaudu (admin)
×
Pirkkalan jalkapallopuulaaki
EtusivuTurnauksetSäännötJoukkueetTilastotKuvia

Turnausvastaava: Arto Köykkä
Tekninen toteutus ja ulkoasu: Petri Kähkönen
Pirkkalan puulaaki  »  Joukkueen tilastot  »  Sähkökone
Pirkkalan puulaakiin on sen historian aikana osallistunut kaikkiaan 98 joukkuetta. Alta voit valita joukkueen, jonka turnaushistorian tilastot haluat näyttää.


1
1985
A
Aasia
AC Locomotora
Amiraali
AS Fortune
B
Bauhaus
BH Boyz
Bosnia
Börjen ponnistus
C
Catfish United
F
FC Die Kühe
FC Irak
FC ISKTR
FC Kasi
FC Katujenmiehet
FC Kutinsa kullakin
FC Lehtis
FC Mukava
FC Myyrä
FC Ohiveto
FC Pospir
FC Ransupuisto
FC RaSe
FC TVJ
FC Varma risti
FC Vesseli
FC ViHa
FC Vähäjärvi
Fish United
Flööba
Fortune FC
H
Hanen Sällit
Harhasyöttö
HC Lampaat
Herrasmiesliiga
Hyrsingin hyrrät
Hölö
I
IHSV
Iraq Lions
J
Jafar
Jukolan Pojat
Jäykät
K
KanPa
Keskikehon rakentajat
Killon Dynamo
Kiovan Dynamo FC
KN Allstars
Koko kansan karit
Kunnan nuorisotoimi
Kurikka
Kuusamon Kuninkaat
L
Lapin Soiro
Las Rocas
Lentoasema
Liikennevalo
Lissut
Ljiljani
Loki
M
Mitä mieltä
Mörkö
N
Nuolialan Pallo
Nuoret
Näsimentor
P
Pingut
Pirkkala Tigers
Pirkkalan opettajat
Piteles tätä
PJK 90
PJK VIP
PJK:n valmentajat
Pojat
Poliisit
Prm9
PS Märinä
Pudasjärven jedit
PynSäh
R
Rakennus Henria
Reeniä Börje!
S
Salama
Sorkkalan Sorkat
Stoke
Suomen tasavallan onkimiehet
Suomisääret
Suurmestarit
Sähkökone
T
Team 9
Thai-Laos FC
Thailand
The Louksu
Tseljapinskin traktorit
Tsirbut
Tytsyt
U
UCL
Uz Coisa
V
Vihreä Tähti
VPK
VPK-VIP
Ä
Äläs pitele


Tai hae nimellä

  

Sähkökone
Joukkueen mestaruuskuvat
Mestari 2011 - Sähkökone
2011
Mestari 2011 - Sähkökone
2011
×
Mestari 2011 - Sähkökone
Pirkkalan puulaakin mestari vuonna 2011: Sähkökone
Menestys turnauksissa
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
jäi alkulohkoon
2009
2008
jäi alkulohkoon
2007
neljäs
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Turnaus- ja ottelutilastoja


Turnaukset6
Mestaruudet1
Hopeat0
Pronssit2
4. sijat1
Ottelut30
Voitot21
Tasapelit1
Häviöt8
Tehdyt maalit119
Päästetyt maalit55
Maaliero64
Turnaukset 4. sijat Ottelut Voitot Tasapelit Häviöt Tehdyt maalit Päästetyt maalit Maaliero
6 1 0 2 1 30 21 1 8 119 55 64

Turnaukset ja niiden ottelut
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
AL
2009
2008
AL
2007
neljäs
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
2020 (8 osallistujaa)
1. Pingut     2. Fish United    3. FC Ransupuisto


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2019 (11 osallistujaa)
1. Las Rocas     2. Fish United    3. FC Lehtis


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2018 (11 osallistujaa)
1. Uz Coisa     2. Fish United    3. FC Lehtis


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2017 (11 osallistujaa)
1. Uz Coisa     2. FC Irak    3. FC Vähäjärvi


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2016 (15 osallistujaa)
1. Suomisääret     2. FC Vähäjärvi    3. Las Rocas


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2015 (14 osallistujaa)
1. Fish United     2. Suomisääret    3. Hanen Sällit


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2014 (13 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Suomisääret    3. AC Locomotora


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2013 (12 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Harhasyöttö    3. Vihreä Tähti


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2012 (10 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Harhasyöttö    3. Sähkökone
Joukkueen Sähkökone ottelut turnauksessa:
1
   Sähkökone
0
   FC Vähäjärvi
alkulohko


10
   Sähkökone
0
   Vihreä Tähti
alkulohko


13
   Sähkökone
0
   Reeniä Börje!
alkulohko


0
   Sorkkalan Sorkat
4
   Sähkökone
alkulohko


2
   Harhasyöttö
1
   Sähkökone
välierä


1
   Vihreä Tähti
2
   Sähkökone
pronssi


2011 (8 osallistujaa)
1. Sähkökone     2. KN Allstars    3. Keskikehon rakentajat
Joukkueen Sähkökone ottelut turnauksessa:
6
   Sähkökone
2
   Salama
alkulohko


6
   Sähkökone
2
   Vihreä Tähti
alkulohko


9
   Sähkökone
2
   FC Vähäjärvi
alkulohko


1
   Sähkökone
0
   Keskikehon rakentajat
välierä


1
   Sähkökone
0
   KN Allstars
finaali


2010 (9 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Team 9    3. Harhasyöttö
Joukkueen Sähkökone ottelut turnauksessa:
3
   Harhasyöttö
2
   Sähkökone
alkulohko


8
   Sähkökone
2
   Jäykät
alkulohko


6
   Sähkökone
2
   Börjen ponnistus
alkulohko


3
   Sähkökone
4
   Liikennevalo
alkulohko


2009 (16 osallistujaa)
1. Nuolialan Pallo     2. Team 9    3. Sähkökone
Joukkueen Sähkökone ottelut turnauksessa:
0
   Pudasjärven jedit
4
   Sähkökone
alkulohko


3
   Piteles tätä
5
   Sähkökone
alkulohko


2
   Salama
4
   Sähkökone
alkulohko


2
   Sähkökone
1
   Vihreä Tähti
puolivälierä


2
   Nuolialan Pallo
1
   Sähkökone
välierä


3 2
   Sähkökone
3 1
   Mitä mieltä
pronssi


2008 (15 osallistujaa)
1. Team 9     2. Mörkö    3. Liikennevalo
Joukkueen Sähkökone ottelut turnauksessa:
0
   Sähkökone
4
   Team 9
alkulohko


5
   Mörkö
1
   Sähkökone
alkulohko


6
   Salama
6
   Sähkökone
alkulohko


2007 (16 osallistujaa)
1. Bosnia     2. Mörkö    3. Harhasyöttö
Joukkueen Sähkökone ottelut turnauksessa:
2
   Sähkökone
1
   Team 9
alkulohko


8
   Sähkökone
0
   Thailand
alkulohko


4
   Sähkökone
1
   Äläs pitele
alkulohko


2
   Suurmestarit
3
   Sähkökone
puolivälierä


2
   Bosnia
1
   Sähkökone
välierä


3
   Harhasyöttö
2
   Sähkökone
pronssi


2006 (5 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Team 9    3. Bosnia


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2005 (13 osallistujaa)
1. Bosnia     2. Pojat    3. Kurikka


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2004 (12 osallistujaa)
1. VPK     2. Bosnia    3. Mörkö


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2003 (6 osallistujaa)
1. Bosnia     2. Pojat    3. Kurikka


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2002 (8 osallistujaa)
1. Pojat     2. Bosnia    3. VPK


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2001 (9 osallistujaa)
1. VPK     2. Pojat    3. Kurikka


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2000 (5 osallistujaa)
1. VPK     2. IHSV    3. PJK:n valmentajat


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
Top 5 -tulokset
Parhaat tulokset
1
13
   Sähkökone
0
   Reeniä Börje!
Alkulohko
2012
2
10
   Sähkökone
0
   Vihreä Tähti
Alkulohko
2012
3
8
   Sähkökone
0
   Thailand
Alkulohko
2007
4
9
   Sähkökone
2
   FC Vähäjärvi
Alkulohko
2011
5
8
   Sähkökone
2
   Jäykät
Alkulohko
2010
Huonoimmat tulokset
1
0
   Sähkökone
4
   Team 9
Alkulohko
2008
2
1
   Sähkökone
5
   Mörkö
Alkulohko
2008
3
1
   Sähkökone
2
   Bosnia
Välierä
2007
4
1
   Sähkökone
2
   Harhasyöttö
Välierä
2012
5
1
   Sähkökone
2
   Nuolialan Pallo
Välierä
2009
Eniten pelattu vs:
Vihreä Tähti
4 peliä
Turnaushistorian vastustajat   
i
Viemällä hiiren joukkueen nimen päälle näet kyseistä vastustajaa vastaan pelatut ottelut
(Sähkökone on pelannut 21 joukkuetta vastaan)
Paina vastustajan nimeä nähdäksesi valitsemasi joukkueen ottelut sitä vastaan
Bosnia
Sähkökone – Bosnia
(voitot: 0 – 1)
1 – 22007  välierä
Börjen ponnistus
Sähkökone – Börjen ponnistus
(voitot: 1 – 0)
6 – 22010  alkulohko
FC Vähäjärvi
Sähkökone – FC Vähäjärvi
(voitot: 2 – 0)
1 – 02012  alkulohko
9 – 22011  alkulohko
Harhasyöttö
Sähkökone – Harhasyöttö
(voitot: 0 – 3)
1 – 22012  välierä
2 – 32010  alkulohko
2 – 32007  pronssi
Jäykät
Sähkökone – Jäykät
(voitot: 1 – 0)
8 – 22010  alkulohko
KN Allstars
Sähkökone – KN Allstars
(voitot: 1 – 0)
1 – 02011  finaali
Keskikehon rakentajat
Sähkökone – Keskikehon rakentajat
(voitot: 1 – 0)
1 – 02011  välierä
Liikennevalo
Sähkökone – Liikennevalo
(voitot: 0 – 1)
3 – 42010  alkulohko
Mitä mieltä
Sähkökone – Mitä mieltä
(voitot: 1 – 0)
3 – 3 rp.(2-1) 2009  pronssi
Mörkö
Sähkökone – Mörkö
(voitot: 0 – 1)
1 – 52008  alkulohko
Nuolialan Pallo
Sähkökone – Nuolialan Pallo
(voitot: 0 – 1)
1 – 22009  välierä
Piteles tätä
Sähkökone – Piteles tätä
(voitot: 1 – 0)
5 – 32009  alkulohko
Pudasjärven jedit
Sähkökone – Pudasjärven jedit
(voitot: 1 – 0)
4 – 02009  alkulohko
Reeniä Börje!
Sähkökone – Reeniä Börje!
(voitot: 1 – 0)
13 – 02012  alkulohko
Salama
Sähkökone – Salama
(voitot: 2 – 0, tasapelit: 1)
6 – 22011  alkulohko
4 – 22009  alkulohko
6 – 62008  alkulohko
Sorkkalan Sorkat
Sähkökone – Sorkkalan Sorkat
(voitot: 1 – 0)
4 – 02012  alkulohko
Suurmestarit
Sähkökone – Suurmestarit
(voitot: 1 – 0)
3 – 22007  puolivälierä
Team 9
Sähkökone – Team 9
(voitot: 1 – 1)
0 – 42008  alkulohko
2 – 12007  alkulohko
Thailand
Sähkökone – Thailand
(voitot: 1 – 0)
8 – 02007  alkulohko
Vihreä Tähti
Sähkökone – Vihreä Tähti
(voitot: 4 – 0)
2 – 12012  pronssi
10 – 02012  alkulohko
6 – 22011  alkulohko
2 – 12009  puolivälierä
Äläs pitele
Sähkökone – Äläs pitele
(voitot: 1 – 0)
4 – 12007  alkulohko
Bosnia
Börjen ponnistus
FC Vähäjärvi
Harhasyöttö
Jäykät
KN Allstars
Keskikehon rakentajat
Liikennevalo
Mitä mieltä
Mörkö
Nuolialan Pallo
Piteles tätä
Pudasjärven jedit
Reeniä Börje!
Salama
Sorkkalan Sorkat
Suurmestarit
Team 9
Thailand
Vihreä Tähti
Äläs pitele
^
Tekninen toteutus ja ulkoasu    © 2016 - 2020 Petri Kähkönen