Pirkkalan jalkapallopuulaaki


Kirjaudu
×

EtusivuTurnauksetSäännötJoukkueetTilastotKuvia
Tekninen toteutus ja ulkoasu: Petri Kähkönen
Pirkkalan puulaaki  »  Joukkueen tilastot  »  Sähkökone
Pirkkalan puulaakiin on sen historian aikana osallistunut kaikkiaan 86 joukkuetta. Alta voit valita joukkueen, jonka turnaushistorian tilastot haluat näyttää.


1985AasiaAC LocomotoraAmiraali
AS FortuneBauhausBH BoyzBosnia
Börjen ponnistusCatfish UnitedFC Die KüheFC Irak
FC ISKTRFC KasiFC KatujenmiehetFC Kutinsa kullakin
FC LehtisFC MukavaFC MyyräFC Ohiveto
FC PospirFC RansupuistoFC TVJFC Varma risti
FC ViHaFC VähäjärviFish UnitedFlööba
Fortune FCHanen SällitHarhasyöttöHC Lampaat
HerrasmiesliigaHyrsingin hyrrätHölöIHSV
Iraq LionsJafarJukolan PojatJäykät
KanPaKeskikehon rakentajatKillon DynamoKiovan Dynamo FC
KN AllstarsKoko kansan karitKurikkaKuusamon Kuninkaat
Lapin SoiroLas RocasLiikennevaloLissut
LjiljaniLokiMitä mieltäMörkö
Nuolialan PalloNuoretNäsimentorPingut
Piteles tätäPJK 90PojatPrm9
PS MärinäPudasjärven jeditPynSähRakennus Henria
Reeniä Börje!SalamaSorkkalan SorkatStoke
SuomisääretSuurmestaritSähkökoneTeam 9
Thai-Laos FCThailandThe LouksuTseljapinskin traktorit
TsirbutTytsytUz CoisaVihreä Tähti
VPKÄläs pitele


Tai hae nimellä

  

Sähkökone
Menestys turnauksissa (viemällä hiiren rivin päälle näet turnauksen ottelut)
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010jäi alkulohkoon
2009
2008jäi alkulohkoon
2007neljäs
2006tilastot ei tallessa
2005
2004
Menestys turnauksissa
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010jäi alkulohkoon
2009
2008jäi alkulohkoon
2007neljäs
2006tilastot ei tallessa
2005
2004
2019 (11 osallistujaa)
1. Las Rocas     2. Fish United    3. FC Lehtis


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2018 (11 osallistujaa)
1. Uz Coisa     2. Fish United    3. FC Lehtis


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2017 (11 osallistujaa)
1. Uz Coisa     2. FC Irak    3. FC Vähäjärvi


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2016 (15 osallistujaa)
1. Suomisääret     2. FC Vähäjärvi    3. Las Rocas


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2015 (14 osallistujaa)
1. Fish United     2. Suomisääret    3. Hanen Sällit


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2014 (13 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Suomisääret    3. AC Locomotora


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2013 (12 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Harhasyöttö    3. Vihreä Tähti


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2012 (10 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Harhasyöttö    3. Sähkökone
Joukkueen Sähkökone ottelut turnauksessa:
Sähkökone FC Vähäjärvi 1 – 0 alkulohko
Sähkökone Vihreä Tähti 10 – 0 alkulohko
Sähkökone Reeniä Börje! 13 – 0 alkulohko
Sorkkalan Sorkat Sähkökone 0 – 4 alkulohko
Harhasyöttö Sähkökone 2 – 1 välierä
Vihreä Tähti Sähkökone 1 – 2 pronssi
2011 (8 osallistujaa)
1. Sähkökone     2. KN Allstars    3. Keskikehon rakentajat
Joukkueen Sähkökone ottelut turnauksessa:
Sähkökone Salama 6 – 2 alkulohko
Sähkökone Vihreä Tähti 6 – 2 alkulohko
Sähkökone FC Vähäjärvi 9 – 2 alkulohko
Sähkökone Keskikehon rakentajat 1 – 0 välierä
Sähkökone KN Allstars 1 – 0 finaali
2010 (9 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Team 9    3. Harhasyöttö
Joukkueen Sähkökone ottelut turnauksessa:
Harhasyöttö Sähkökone 3 – 2 alkulohko
Sähkökone Jäykät 8 – 2 alkulohko
Sähkökone Börjen ponnistus 6 – 2 alkulohko
Sähkökone Liikennevalo 3 – 4 alkulohko
2009 (16 osallistujaa)
1. Nuolialan Pallo     2. Team 9    3. Sähkökone
Joukkueen Sähkökone ottelut turnauksessa:
Pudasjärven jedit Sähkökone 0 – 4 alkulohko
Piteles tätä Sähkökone 3 – 5 alkulohko
Salama Sähkökone 2 – 4 alkulohko
Sähkökone Vihreä Tähti 2 – 1 puolivälierä
Nuolialan Pallo Sähkökone 2 – 1 välierä
Sähkökone Mitä mieltä 3 – 3 rp. (2-1) pronssi
2008 (15 osallistujaa)
1. Team 9     2. Mörkö    3. Liikennevalo
Joukkueen Sähkökone ottelut turnauksessa:
Sähkökone Team 9 0 – 4 alkulohko
Mörkö Sähkökone 5 – 1 alkulohko
Salama Sähkökone 6 – 6 alkulohko
2007 (16 osallistujaa)
1. Bosnia     2. Mörkö    3. Harhasyöttö
Joukkueen Sähkökone ottelut turnauksessa:
Sähkökone Team 9 2 – 1 alkulohko
Sähkökone Thailand 8 – 0 alkulohko
Sähkökone Äläs pitele 4 – 1 alkulohko
Suurmestarit Sähkökone 2 – 3 puolivälierä
Bosnia Sähkökone 2 – 1 välierä
Harhasyöttö Sähkökone 3 – 2 pronssi
2006 (4 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Team 9    3. Bosnia


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2005 (13 osallistujaa)
1. Bosnia     2. Pojat    3. Kurikka


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
2004 (12 osallistujaa)
1. VPK     2. Bosnia    3. Mörkö


Sähkökone ei osallistunut tähän turnaukseen.
Ottelutilastot
Turnaukset6
Mestaruudet1
Hopeat0
Pronssit2
4. sijat1
Ottelut30
Voitot21
Tasapelit1
Häviöt8
Tehdyt maalit119
Päästetyt maalit55
Maaliero64
Parhaat tulokset:
1.
Sähkökone – Reeniä Börje!
13 – 0
Alkulohko, 2012
2.
Sähkökone – Vihreä Tähti
10 – 0
Alkulohko, 2012
3.
Sähkökone – Thailand
8 – 0
Alkulohko, 2007
4.
Sähkökone – FC Vähäjärvi
9 – 2
Alkulohko, 2011
5.
Sähkökone – Jäykät
8 – 2
Alkulohko, 2010
Huonoimmat tulokset:
1.
Sähkökone – Team 9
0 – 4
Alkulohko, 2008
2.
Sähkökone – Mörkö
1 – 5
Alkulohko, 2008
3.
Sähkökone – Bosnia
1 – 2
Välierä, 2007
4.
Sähkökone – Harhasyöttö
1 – 2
Välierä, 2012
5.
Sähkökone – Nuolialan Pallo
1 – 2
Välierä, 2009
Eniten pelattu vs:
Vihreä Tähti
4 peliä
Turnaushistorian vastustajat   
i
Viemällä hiiren joukkueen nimen päälle näet kyseistä vastustajaa vastaan pelatut ottelut
(Sähkökone on pelannut 21 joukkuetta vastaan)
Paina vastustajan nimeä nähdäksesi valitsemasi joukkueen ottelut sitä vastaan
Bosnia
Sähkökone – Bosnia
(voitot: 0 – 1)
1 – 22007  välierä
Börjen ponnistus
Sähkökone – Börjen ponnistus
(voitot: 1 – 0)
6 – 22010  alkulohko
FC Vähäjärvi
Sähkökone – FC Vähäjärvi
(voitot: 2 – 0)
1 – 02012  alkulohko
9 – 22011  alkulohko
Harhasyöttö
Sähkökone – Harhasyöttö
(voitot: 0 – 3)
1 – 22012  välierä
2 – 32010  alkulohko
2 – 32007  pronssi
Jäykät
Sähkökone – Jäykät
(voitot: 1 – 0)
8 – 22010  alkulohko
KN Allstars
Sähkökone – KN Allstars
(voitot: 1 – 0)
1 – 02011  finaali
Keskikehon rakentajat
Sähkökone – Keskikehon rakentajat
(voitot: 1 – 0)
1 – 02011  välierä
Liikennevalo
Sähkökone – Liikennevalo
(voitot: 0 – 1)
3 – 42010  alkulohko
Mitä mieltä
Sähkökone – Mitä mieltä
(voitot: 1 – 0)
3 – 3 rp.(2-1) 2009  pronssi
Mörkö
Sähkökone – Mörkö
(voitot: 0 – 1)
1 – 52008  alkulohko
Nuolialan Pallo
Sähkökone – Nuolialan Pallo
(voitot: 0 – 1)
1 – 22009  välierä
Piteles tätä
Sähkökone – Piteles tätä
(voitot: 1 – 0)
5 – 32009  alkulohko
Pudasjärven jedit
Sähkökone – Pudasjärven jedit
(voitot: 1 – 0)
4 – 02009  alkulohko
Reeniä Börje!
Sähkökone – Reeniä Börje!
(voitot: 1 – 0)
13 – 02012  alkulohko
Salama
Sähkökone – Salama
(voitot: 2 – 0, tasapelit: 1)
6 – 22011  alkulohko
4 – 22009  alkulohko
6 – 62008  alkulohko
Sorkkalan Sorkat
Sähkökone – Sorkkalan Sorkat
(voitot: 1 – 0)
4 – 02012  alkulohko
Suurmestarit
Sähkökone – Suurmestarit
(voitot: 1 – 0)
3 – 22007  puolivälierä
Team 9
Sähkökone – Team 9
(voitot: 1 – 1)
0 – 42008  alkulohko
2 – 12007  alkulohko
Thailand
Sähkökone – Thailand
(voitot: 1 – 0)
8 – 02007  alkulohko
Vihreä Tähti
Sähkökone – Vihreä Tähti
(voitot: 4 – 0)
2 – 12012  pronssi
10 – 02012  alkulohko
6 – 22011  alkulohko
2 – 12009  puolivälierä
Äläs pitele
Sähkökone – Äläs pitele
(voitot: 1 – 0)
4 – 12007  alkulohko
Bosnia
Börjen ponnistus
FC Vähäjärvi
Harhasyöttö
Jäykät
KN Allstars
Keskikehon rakentajat
Liikennevalo
Mitä mieltä
Mörkö
Nuolialan Pallo
Piteles tätä
Pudasjärven jedit
Reeniä Börje!
Salama
Sorkkalan Sorkat
Suurmestarit
Team 9
Thailand
Vihreä Tähti
Äläs pitele

Joukkueen turnaukset
(Sähkökone on osallistunut 6 turnaukseen)
Näytä joukkueen omat pelit turnauksesta painamalla turnausvuotta
2012201120102009
20082007
Sivuston tekninen toteutus ja ulkoasu

© 2016 - 2020   Petri Kähkönen, FC Vähäjärvi
^
Tekninen toteutus ja ulkoasu
© 2016 - 2020
Petri Kähkönen