Pirkkalan jalkapallopuulaaki
  • Pirkkalan Jalkapalloklubin järjestämä turnaus
  • pelattiin ensimmäistä kertaa vuonna 2000
  • turnausvastaava: Arto Köykkä
Admin:
Kirjaudu (admin)
×
Pirkkalan jalkapallopuulaaki
EtusivuTurnauksetSäännötJoukkueetTilastotKuvia

Turnausvastaava: Arto Köykkä
Tekninen toteutus ja ulkoasu: Petri Kähkönen
Pirkkalan puulaaki  »  Joukkueen tilastot  »  FC Die Kühe
Pirkkalan puulaakiin on sen historian aikana osallistunut kaikkiaan 98 joukkuetta. Alta voit valita joukkueen, jonka turnaushistorian tilastot haluat näyttää.


1
1985
A
Aasia
AC Locomotora
Amiraali
AS Fortune
B
Bauhaus
BH Boyz
Bosnia
Börjen ponnistus
C
Catfish United
F
FC Die Kühe
FC Irak
FC ISKTR
FC Kasi
FC Katujenmiehet
FC Kutinsa kullakin
FC Lehtis
FC Mukava
FC Myyrä
FC Ohiveto
FC Pospir
FC Ransupuisto
FC RaSe
FC TVJ
FC Varma risti
FC Vesseli
FC ViHa
FC Vähäjärvi
Fish United
Flööba
Fortune FC
H
Hanen Sällit
Harhasyöttö
HC Lampaat
Herrasmiesliiga
Hyrsingin hyrrät
Hölö
I
IHSV
Iraq Lions
J
Jafar
Jukolan Pojat
Jäykät
K
KanPa
Keskikehon rakentajat
Killon Dynamo
Kiovan Dynamo FC
KN Allstars
Koko kansan karit
Kunnan nuorisotoimi
Kurikka
Kuusamon Kuninkaat
L
Lapin Soiro
Las Rocas
Lentoasema
Liikennevalo
Lissut
Ljiljani
Loki
M
Mitä mieltä
Mörkö
N
Nuolialan Pallo
Nuoret
Näsimentor
P
Pingut
Pirkkala Tigers
Pirkkalan opettajat
Piteles tätä
PJK 90
PJK VIP
PJK:n valmentajat
Pojat
Poliisit
Prm9
PS Märinä
Pudasjärven jedit
PynSäh
R
Rakennus Henria
Reeniä Börje!
S
Salama
Sorkkalan Sorkat
Stoke
Suomen tasavallan onkimiehet
Suomisääret
Suurmestarit
Sähkökone
T
Team 9
Thai-Laos FC
Thailand
The Louksu
Tseljapinskin traktorit
Tsirbut
Tytsyt
U
UCL
Uz Coisa
V
Vihreä Tähti
VPK
VPK-VIP
Ä
Äläs pitele


Tai hae nimellä

  

FC Die Kühe
Menestys turnauksissa
2020
2019
2018
2017
2016
jäi alkulohkoon
2015
jäi alkulohkoon
2014
jäi alkulohkoon
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Turnaus- ja ottelutilastoja


Turnaukset3
Mestaruudet0
Hopeat0
Pronssit0
4. sijat0
Ottelut10
Voitot0
Tasapelit1
Häviöt9
Tehdyt maalit5
Päästetyt maalit32
Maaliero-27
Turnaukset 4. sijat Ottelut Voitot Tasapelit Häviöt Tehdyt maalit Päästetyt maalit Maaliero
3 0 0 0 0 10 0 1 9 5 32 -27

Turnaukset ja niiden ottelut
2020
2019
2018
2017
2016
AL
2015
AL
2014
AL
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
2020 (8 osallistujaa)
1. Pingut     2. Fish United    3. FC Ransupuisto


FC Die Kühe ei osallistunut tähän turnaukseen.
2019 (11 osallistujaa)
1. Las Rocas     2. Fish United    3. FC Lehtis


FC Die Kühe ei osallistunut tähän turnaukseen.
2018 (11 osallistujaa)
1. Uz Coisa     2. Fish United    3. FC Lehtis


FC Die Kühe ei osallistunut tähän turnaukseen.
2017 (11 osallistujaa)
1. Uz Coisa     2. FC Irak    3. FC Vähäjärvi


FC Die Kühe ei osallistunut tähän turnaukseen.
2016 (15 osallistujaa)
1. Suomisääret     2. FC Vähäjärvi    3. Las Rocas
Joukkueen FC Die Kühe ottelut turnauksessa:
5
   Suomisääret
0
   FC Die Kühe
alkulohko


3
   Nuolialan Pallo
0
   FC Die Kühe
alkulohko


2
   FC TVJ
1
   FC Die Kühe
alkulohko


2015 (14 osallistujaa)
1. Fish United     2. Suomisääret    3. Hanen Sällit
Joukkueen FC Die Kühe ottelut turnauksessa:
1
   FC Die Kühe
5
   Fish United
alkulohko


1
   AC Locomotora
0
   FC Die Kühe
alkulohko


5
   Liikennevalo
0
   FC Die Kühe
alkulohko


1
   FC Die Kühe
4
   Hanen Sällit
alkulohko


2014 (13 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Suomisääret    3. AC Locomotora
Joukkueen FC Die Kühe ottelut turnauksessa:
2
   FC Die Kühe
2
   PS Märinä
alkulohko


0
   FC Die Kühe
3
   Vihreä Tähti
alkulohko


0
   FC Die Kühe
2
   AC Locomotora
alkulohko


2013 (12 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Harhasyöttö    3. Vihreä Tähti


FC Die Kühe ei osallistunut tähän turnaukseen.
2012 (10 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Harhasyöttö    3. Sähkökone


FC Die Kühe ei osallistunut tähän turnaukseen.
2011 (8 osallistujaa)
1. Sähkökone     2. KN Allstars    3. Keskikehon rakentajat


FC Die Kühe ei osallistunut tähän turnaukseen.
2010 (9 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Team 9    3. Harhasyöttö


FC Die Kühe ei osallistunut tähän turnaukseen.
2009 (16 osallistujaa)
1. Nuolialan Pallo     2. Team 9    3. Sähkökone


FC Die Kühe ei osallistunut tähän turnaukseen.
2008 (15 osallistujaa)
1. Team 9     2. Mörkö    3. Liikennevalo


FC Die Kühe ei osallistunut tähän turnaukseen.
2007 (16 osallistujaa)
1. Bosnia     2. Mörkö    3. Harhasyöttö


FC Die Kühe ei osallistunut tähän turnaukseen.
2006 (5 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Team 9    3. Bosnia


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2005 (13 osallistujaa)
1. Bosnia     2. Pojat    3. Kurikka


FC Die Kühe ei osallistunut tähän turnaukseen.
2004 (12 osallistujaa)
1. VPK     2. Bosnia    3. Mörkö


FC Die Kühe ei osallistunut tähän turnaukseen.
2003 (6 osallistujaa)
1. Bosnia     2. Pojat    3. Kurikka


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2002 (8 osallistujaa)
1. Pojat     2. Bosnia    3. VPK


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2001 (9 osallistujaa)
1. VPK     2. Pojat    3. Kurikka


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2000 (5 osallistujaa)
1. VPK     2. IHSV    3. PJK:n valmentajat


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
Top 5 -tulokset
Parhaat tulokset
1
2
   FC Die Kühe
2
   PS Märinä
Alkulohko
2014
2
1
   FC Die Kühe
2
   FC TVJ
Alkulohko
2016
3
0
   FC Die Kühe
1
   AC Locomotora
Alkulohko
2015
4
0
   FC Die Kühe
2
   AC Locomotora
Alkulohko
2014
5
1
   FC Die Kühe
4
   Hanen Sällit
Alkulohko
2015
Huonoimmat tulokset
1
0
   FC Die Kühe
5
   Suomisääret
Alkulohko
2016
2
0
   FC Die Kühe
5
   Liikennevalo
Alkulohko
2015
3
1
   FC Die Kühe
5
   Fish United
Alkulohko
2015
4
0
   FC Die Kühe
3
   Vihreä Tähti
Alkulohko
2014
5
0
   FC Die Kühe
3
   Nuolialan Pallo
Alkulohko
2016
Eniten pelattu vs:
AC Locomotora
2 peliä
Turnaushistorian vastustajat   
i
Viemällä hiiren joukkueen nimen päälle näet kyseistä vastustajaa vastaan pelatut ottelut
(FC Die Kühe on pelannut 9 joukkuetta vastaan)
Paina vastustajan nimeä nähdäksesi valitsemasi joukkueen ottelut sitä vastaan
AC Locomotora
FC Die Kühe – AC Locomotora
(voitot: 0 – 2)
0 – 12015  alkulohko
0 – 22014  alkulohko
FC TVJ
FC Die Kühe – FC TVJ
(voitot: 0 – 1)
1 – 22016  alkulohko
Fish United
FC Die Kühe – Fish United
(voitot: 0 – 1)
1 – 52015  alkulohko
Hanen Sällit
FC Die Kühe – Hanen Sällit
(voitot: 0 – 1)
1 – 42015  alkulohko
Liikennevalo
FC Die Kühe – Liikennevalo
(voitot: 0 – 1)
0 – 52015  alkulohko
Nuolialan Pallo
FC Die Kühe – Nuolialan Pallo
(voitot: 0 – 1)
0 – 32016  alkulohko
PS Märinä
FC Die Kühe – PS Märinä
(voitot: 0 – 0, tasapelit: 1)
2 – 22014  alkulohko
Suomisääret
FC Die Kühe – Suomisääret
(voitot: 0 – 1)
0 – 52016  alkulohko
Vihreä Tähti
FC Die Kühe – Vihreä Tähti
(voitot: 0 – 1)
0 – 32014  alkulohko
AC Locomotora
FC TVJ
Fish United
Hanen Sällit
Liikennevalo
Nuolialan Pallo
PS Märinä
Suomisääret
Vihreä Tähti
^
Tekninen toteutus ja ulkoasu    © 2016 - 2020 Petri Kähkönen