Pirkkalan jalkapallopuulaaki
  • Pirkkalan Jalkapalloklubin järjestämä turnaus
  • pelattiin ensimmäistä kertaa vuonna 2000
  • turnausvastaava: Arto Köykkä
Admin:
Kirjaudu (admin)
×
Pirkkalan jalkapallopuulaaki
EtusivuTurnauksetSäännötJoukkueetTilastotKuvia

Turnausvastaava: Arto Köykkä
Tekninen toteutus ja ulkoasu: Petri Kähkönen
Pirkkalan puulaaki  »  Joukkueen tilastot  »  AC Locomotora
Pirkkalan puulaakiin on sen historian aikana osallistunut kaikkiaan 98 joukkuetta. Alta voit valita joukkueen, jonka turnaushistorian tilastot haluat näyttää.


1
1985
A
Aasia
AC Locomotora
Amiraali
AS Fortune
B
Bauhaus
BH Boyz
Bosnia
Börjen ponnistus
C
Catfish United
F
FC Die Kühe
FC Irak
FC ISKTR
FC Kasi
FC Katujenmiehet
FC Kutinsa kullakin
FC Lehtis
FC Mukava
FC Myyrä
FC Ohiveto
FC Pospir
FC Ransupuisto
FC RaSe
FC TVJ
FC Varma risti
FC Vesseli
FC ViHa
FC Vähäjärvi
Fish United
Flööba
Fortune FC
H
Hanen Sällit
Harhasyöttö
HC Lampaat
Herrasmiesliiga
Hyrsingin hyrrät
Hölö
I
IHSV
Iraq Lions
J
Jafar
Jukolan Pojat
Jäykät
K
KanPa
Keskikehon rakentajat
Killon Dynamo
Kiovan Dynamo FC
KN Allstars
Koko kansan karit
Kunnan nuorisotoimi
Kurikka
Kuusamon Kuninkaat
L
Lapin Soiro
Las Rocas
Lentoasema
Liikennevalo
Lissut
Ljiljani
Loki
M
Mitä mieltä
Mörkö
N
Nuolialan Pallo
Nuoret
Näsimentor
P
Pingut
Pirkkala Tigers
Pirkkalan opettajat
Piteles tätä
PJK 90
PJK VIP
PJK:n valmentajat
Pojat
Poliisit
Prm9
PS Märinä
Pudasjärven jedit
PynSäh
R
Rakennus Henria
Reeniä Börje!
S
Salama
Sorkkalan Sorkat
Stoke
Suomen tasavallan onkimiehet
Suomisääret
Suurmestarit
Sähkökone
T
Team 9
Thai-Laos FC
Thailand
The Louksu
Tseljapinskin traktorit
Tsirbut
Tytsyt
U
UCL
Uz Coisa
V
Vihreä Tähti
VPK
VPK-VIP
Ä
Äläs pitele


Tai hae nimellä

  

AC Locomotora
Menestys turnauksissa
2020
2019
2018
2017
2016
jäi alkulohkoon
2015
jäi alkulohkoon
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Turnaus- ja ottelutilastoja


Turnaukset3
Mestaruudet0
Hopeat0
Pronssit1
4. sijat0
Ottelut13
Voitot5
Tasapelit0
Häviöt8
Tehdyt maalit21
Päästetyt maalit57
Maaliero-36
Turnaukset 4. sijat Ottelut Voitot Tasapelit Häviöt Tehdyt maalit Päästetyt maalit Maaliero
3 0 0 1 0 13 5 0 8 21 57 -36

Turnaukset ja niiden ottelut
2020
2019
2018
2017
2016
AL
2015
AL
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
2020 (8 osallistujaa)
1. Pingut     2. Fish United    3. FC Ransupuisto


AC Locomotora ei osallistunut tähän turnaukseen.
2019 (11 osallistujaa)
1. Las Rocas     2. Fish United    3. FC Lehtis


AC Locomotora ei osallistunut tähän turnaukseen.
2018 (11 osallistujaa)
1. Uz Coisa     2. Fish United    3. FC Lehtis


AC Locomotora ei osallistunut tähän turnaukseen.
2017 (11 osallistujaa)
1. Uz Coisa     2. FC Irak    3. FC Vähäjärvi


AC Locomotora ei osallistunut tähän turnaukseen.
2016 (15 osallistujaa)
1. Suomisääret     2. FC Vähäjärvi    3. Las Rocas
Joukkueen AC Locomotora ottelut turnauksessa:
4
   Pingut
1
   AC Locomotora
alkulohko


7
   Las Rocas
2
   AC Locomotora
alkulohko


8
   Fish United
1
   AC Locomotora
alkulohko


2015 (14 osallistujaa)
1. Fish United     2. Suomisääret    3. Hanen Sällit
Joukkueen AC Locomotora ottelut turnauksessa:
1
   AC Locomotora
0
   FC Die Kühe
alkulohko


8
   Hanen Sällit
3
   AC Locomotora
alkulohko


0
   AC Locomotora
14
   Liikennevalo
alkulohko


7
   Fish United
0
   AC Locomotora
alkulohko


2014 (13 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Suomisääret    3. AC Locomotora
Joukkueen AC Locomotora ottelut turnauksessa:
1
   AC Locomotora
2
   Vihreä Tähti
alkulohko


3
   AC Locomotora
1
   PS Märinä
alkulohko


0
   FC Die Kühe
2
   AC Locomotora
alkulohko


0
   Hanen Sällit
1
   AC Locomotora
puolivälierä


1
   Suomisääret
0
   AC Locomotora
välierä


5
   Prm9
6
   AC Locomotora
pronssi


2013 (12 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Harhasyöttö    3. Vihreä Tähti


AC Locomotora ei osallistunut tähän turnaukseen.
2012 (10 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Harhasyöttö    3. Sähkökone


AC Locomotora ei osallistunut tähän turnaukseen.
2011 (8 osallistujaa)
1. Sähkökone     2. KN Allstars    3. Keskikehon rakentajat


AC Locomotora ei osallistunut tähän turnaukseen.
2010 (9 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Team 9    3. Harhasyöttö


AC Locomotora ei osallistunut tähän turnaukseen.
2009 (16 osallistujaa)
1. Nuolialan Pallo     2. Team 9    3. Sähkökone


AC Locomotora ei osallistunut tähän turnaukseen.
2008 (15 osallistujaa)
1. Team 9     2. Mörkö    3. Liikennevalo


AC Locomotora ei osallistunut tähän turnaukseen.
2007 (16 osallistujaa)
1. Bosnia     2. Mörkö    3. Harhasyöttö


AC Locomotora ei osallistunut tähän turnaukseen.
2006 (5 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Team 9    3. Bosnia


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2005 (13 osallistujaa)
1. Bosnia     2. Pojat    3. Kurikka


AC Locomotora ei osallistunut tähän turnaukseen.
2004 (12 osallistujaa)
1. VPK     2. Bosnia    3. Mörkö


AC Locomotora ei osallistunut tähän turnaukseen.
2003 (6 osallistujaa)
1. Bosnia     2. Pojat    3. Kurikka


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2002 (8 osallistujaa)
1. Pojat     2. Bosnia    3. VPK


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2001 (9 osallistujaa)
1. VPK     2. Pojat    3. Kurikka


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2000 (5 osallistujaa)
1. VPK     2. IHSV    3. PJK:n valmentajat


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
Top 5 -tulokset
Parhaat tulokset
1
3
   AC Locomotora
1
   PS Märinä
Alkulohko
2014
2
2
   AC Locomotora
0
   FC Die Kühe
Alkulohko
2014
3
6
   AC Locomotora
5
   Prm9
Pronssi
2014
4
1
   AC Locomotora
0
   Hanen Sällit
Puolivälierä
2014
5
1
   AC Locomotora
0
   FC Die Kühe
Alkulohko
2015
Huonoimmat tulokset
1
0
   AC Locomotora
14
   Liikennevalo
Alkulohko
2015
2
0
   AC Locomotora
7
   Fish United
Alkulohko
2015
3
1
   AC Locomotora
8
   Fish United
Alkulohko
2016
4
2
   AC Locomotora
7
   Las Rocas
Alkulohko
2016
5
3
   AC Locomotora
8
   Hanen Sällit
Alkulohko
2015
Eniten pelattu vs:
Useita joukkueita
2 peliä
Turnaushistorian vastustajat   
i
Viemällä hiiren joukkueen nimen päälle näet kyseistä vastustajaa vastaan pelatut ottelut
(AC Locomotora on pelannut 10 joukkuetta vastaan)
Paina vastustajan nimeä nähdäksesi valitsemasi joukkueen ottelut sitä vastaan
FC Die Kühe
AC Locomotora – FC Die Kühe
(voitot: 2 – 0)
1 – 02015  alkulohko
2 – 02014  alkulohko
Fish United
AC Locomotora – Fish United
(voitot: 0 – 2)
1 – 82016  alkulohko
0 – 72015  alkulohko
Hanen Sällit
AC Locomotora – Hanen Sällit
(voitot: 1 – 1)
3 – 82015  alkulohko
1 – 02014  puolivälierä
Las Rocas
AC Locomotora – Las Rocas
(voitot: 0 – 1)
2 – 72016  alkulohko
Liikennevalo
AC Locomotora – Liikennevalo
(voitot: 0 – 1)
0 – 142015  alkulohko
PS Märinä
AC Locomotora – PS Märinä
(voitot: 1 – 0)
3 – 12014  alkulohko
Pingut
AC Locomotora – Pingut
(voitot: 0 – 1)
1 – 42016  alkulohko
Prm9
AC Locomotora – Prm9
(voitot: 1 – 0)
6 – 52014  pronssi
Suomisääret
AC Locomotora – Suomisääret
(voitot: 0 – 1)
0 – 12014  välierä
Vihreä Tähti
AC Locomotora – Vihreä Tähti
(voitot: 0 – 1)
1 – 22014  alkulohko
FC Die Kühe
Fish United
Hanen Sällit
Las Rocas
Liikennevalo
PS Märinä
Pingut
Prm9
Suomisääret
Vihreä Tähti
^
Tekninen toteutus ja ulkoasu    © 2016 - 2020 Petri Kähkönen