Pirkkalan jalkapallopuulaaki
  • Pirkkalan Jalkapalloklubin järjestämä turnaus
  • pelattiin ensimmäistä kertaa vuonna 2000
  • turnausvastaava: Arto Köykkä
Admin:
Kirjaudu (admin)
×
Pirkkalan jalkapallopuulaaki
EtusivuTurnauksetSäännötJoukkueetTilastotKuvia

Turnausvastaava: Arto Köykkä
Tekninen toteutus ja ulkoasu: Petri Kähkönen
Pirkkalan puulaaki  »  Joukkueen tilastot  »  Uz Coisa
Pirkkalan puulaakiin on sen historian aikana osallistunut kaikkiaan 98 joukkuetta. Alta voit valita joukkueen, jonka turnaushistorian tilastot haluat näyttää.


1
1985
A
Aasia
AC Locomotora
Amiraali
AS Fortune
B
Bauhaus
BH Boyz
Bosnia
Börjen ponnistus
C
Catfish United
F
FC Die Kühe
FC Irak
FC ISKTR
FC Kasi
FC Katujenmiehet
FC Kutinsa kullakin
FC Lehtis
FC Mukava
FC Myyrä
FC Ohiveto
FC Pospir
FC Ransupuisto
FC RaSe
FC TVJ
FC Varma risti
FC Vesseli
FC ViHa
FC Vähäjärvi
Fish United
Flööba
Fortune FC
H
Hanen Sällit
Harhasyöttö
HC Lampaat
Herrasmiesliiga
Hyrsingin hyrrät
Hölö
I
IHSV
Iraq Lions
J
Jafar
Jukolan Pojat
Jäykät
K
KanPa
Keskikehon rakentajat
Killon Dynamo
Kiovan Dynamo FC
KN Allstars
Koko kansan karit
Kunnan nuorisotoimi
Kurikka
Kuusamon Kuninkaat
L
Lapin Soiro
Las Rocas
Lentoasema
Liikennevalo
Lissut
Ljiljani
Loki
M
Mitä mieltä
Mörkö
N
Nuolialan Pallo
Nuoret
Näsimentor
P
Pingut
Pirkkala Tigers
Pirkkalan opettajat
Piteles tätä
PJK 90
PJK VIP
PJK:n valmentajat
Pojat
Poliisit
Prm9
PS Märinä
Pudasjärven jedit
PynSäh
R
Rakennus Henria
Reeniä Börje!
S
Salama
Sorkkalan Sorkat
Stoke
Suomen tasavallan onkimiehet
Suomisääret
Suurmestarit
Sähkökone
T
Team 9
Thai-Laos FC
Thailand
The Louksu
Tseljapinskin traktorit
Tsirbut
Tytsyt
U
UCL
Uz Coisa
V
Vihreä Tähti
VPK
VPK-VIP
Ä
Äläs pitele


Tai hae nimellä

  

Uz Coisa
Joukkueen mestaruuskuvat
Mestari 2018 - Uz Coisa
2018
Mestari 2017 - Uz Coisa
2017
Mestari 2018 - Uz Coisa
2018
Mestari 2017 - Uz Coisa
2017
×
Mestari 2018 - Uz Coisa
Pirkkalan puulaakin mestari vuonna 2018: Uz Coisa
×
Mestari 2017 - Uz Coisa
Pirkkalan puulaakin mestari vuonna 2017: Uz Coisa
Menestys turnauksissa
2020
neljäs
2019
jäi puolivälieriin
2018
2017
2016
jäi puolivälieriin
2015
neljäs
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Turnaus- ja ottelutilastoja


Turnaukset6
Mestaruudet2
Hopeat0
Pronssit0
4. sijat2
Ottelut31
Voitot21
Tasapelit3
Häviöt7
Tehdyt maalit111
Päästetyt maalit45
Maaliero66
Turnaukset 4. sijat Ottelut Voitot Tasapelit Häviöt Tehdyt maalit Päästetyt maalit Maaliero
6 2 0 0 2 31 21 3 7 111 45 66

Turnaukset ja niiden ottelut
2020
neljäs
2019
PVE
2018
2017
2016
PVE
2015
neljäs
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
2020 (8 osallistujaa)
1. Pingut     2. Fish United    3. FC Ransupuisto
Joukkueen Uz Coisa ottelut turnauksessa:
1
   Suomisääret
1
   Uz Coisa
alkulohko


2
   Uz Coisa
2
   FC Ransupuisto
alkulohko


2
   FC Lehtis
4
   Uz Coisa
alkulohko


3
   Fish United
2
   Uz Coisa
välierä


0 3
   FC Ransupuisto
0 1
   Uz Coisa
pronssi


2019 (11 osallistujaa)
1. Las Rocas     2. Fish United    3. FC Lehtis
Joukkueen Uz Coisa ottelut turnauksessa:
2
   Suomisääret
4
   Uz Coisa
alkulohko


6
   Uz Coisa
1
   Lapin Soiro
alkulohko


5
   Uz Coisa
0
   FC Ransupuisto
alkulohko


2 2
   Uz Coisa
2 4
   Pingut
puolivälierä


2018 (11 osallistujaa)
1. Uz Coisa     2. Fish United    3. FC Lehtis
Joukkueen Uz Coisa ottelut turnauksessa:
7
   Uz Coisa
0
   FC Vähäjärvi
alkulohko


0
   Catfish United
4
   Uz Coisa
alkulohko


2
   Uz Coisa
1
   Iraq Lions
alkulohko


6
   Uz Coisa
0
   Liikennevalo
puolivälierä


3
   Suomisääret
6
   Uz Coisa
välierä


5
   Uz Coisa
2
   Fish United
finaali


2017 (11 osallistujaa)
1. Uz Coisa     2. FC Irak    3. FC Vähäjärvi
Joukkueen Uz Coisa ottelut turnauksessa:
1
   Koko kansan karit
3
   Uz Coisa
alkulohko


4
   Fish United
2
   Uz Coisa
alkulohko


3
   Uz Coisa
1
   Pingut
alkulohko


1
   Nuolialan Pallo
2
   Uz Coisa
puolivälierä


2
   Uz Coisa
0
   Suomisääret
välierä


6
   Uz Coisa
2
   FC Irak
finaali


2016 (15 osallistujaa)
1. Suomisääret     2. FC Vähäjärvi    3. Las Rocas
Joukkueen Uz Coisa ottelut turnauksessa:
0
   FC Myyrä
7
   Uz Coisa
alkulohko


0
   Uz Coisa
0
   FC Vähäjärvi
alkulohko


5
   Suomisääret
1
   Uz Coisa
puolivälierä


2015 (14 osallistujaa)
1. Fish United     2. Suomisääret    3. Hanen Sällit
Joukkueen Uz Coisa ottelut turnauksessa:
3
   Uz Coisa
1
   FC Varma risti
alkulohko


1
   FC Vähäjärvi
4
   Uz Coisa
alkulohko


2
   Vihreä Tähti
5
   Uz Coisa
alkulohko


10
   Uz Coisa
0
   FC ViHa
alkulohko


3 jatko-
   Liikennevalo
4 aika
   Uz Coisa
puolivälierä


3
   Fish United
2
   Uz Coisa
välierä


2
   Hanen Sällit
1
   Uz Coisa
pronssi


2014 (13 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Suomisääret    3. AC Locomotora


Uz Coisa ei osallistunut tähän turnaukseen.
2013 (12 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Harhasyöttö    3. Vihreä Tähti


Uz Coisa ei osallistunut tähän turnaukseen.
2012 (10 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Harhasyöttö    3. Sähkökone


Uz Coisa ei osallistunut tähän turnaukseen.
2011 (8 osallistujaa)
1. Sähkökone     2. KN Allstars    3. Keskikehon rakentajat


Uz Coisa ei osallistunut tähän turnaukseen.
2010 (9 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Team 9    3. Harhasyöttö


Uz Coisa ei osallistunut tähän turnaukseen.
2009 (16 osallistujaa)
1. Nuolialan Pallo     2. Team 9    3. Sähkökone


Uz Coisa ei osallistunut tähän turnaukseen.
2008 (15 osallistujaa)
1. Team 9     2. Mörkö    3. Liikennevalo


Uz Coisa ei osallistunut tähän turnaukseen.
2007 (16 osallistujaa)
1. Bosnia     2. Mörkö    3. Harhasyöttö


Uz Coisa ei osallistunut tähän turnaukseen.
2006 (5 osallistujaa)
1. Liikennevalo     2. Team 9    3. Bosnia


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2005 (13 osallistujaa)
1. Bosnia     2. Pojat    3. Kurikka


Uz Coisa ei osallistunut tähän turnaukseen.
2004 (12 osallistujaa)
1. VPK     2. Bosnia    3. Mörkö


Uz Coisa ei osallistunut tähän turnaukseen.
2003 (6 osallistujaa)
1. Bosnia     2. Pojat    3. Kurikka


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2002 (8 osallistujaa)
1. Pojat     2. Bosnia    3. VPK


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2001 (9 osallistujaa)
1. VPK     2. Pojat    3. Kurikka


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
2000 (5 osallistujaa)
1. VPK     2. IHSV    3. PJK:n valmentajat


Turnauksen tilastoja ei ole tallessa lukuun ottamatta 4 parasta joukkuetta.
Top 5 -tulokset
Parhaat tulokset
1
10
   Uz Coisa
0
   FC ViHa
Alkulohko
2015
2
7
   Uz Coisa
0
   FC Vähäjärvi
Alkulohko
2018
3
7
   Uz Coisa
0
   FC Myyrä
Alkulohko
2016
4
6
   Uz Coisa
0
   Liikennevalo
Puolivälierä
2018
5
6
   Uz Coisa
1
   Lapin Soiro
Alkulohko
2019
Huonoimmat tulokset
1
1
   Uz Coisa
5
   Suomisääret
Puolivälierä
2016
2
2
   Uz Coisa
4
   Fish United
Alkulohko
2017
3
1
   Uz Coisa
2
   Hanen Sällit
Pronssi
2015
4
2
   Uz Coisa
3
   Fish United
Välierä
2015
5
2
   Uz Coisa
3
   Fish United
Välierä
2020
Eniten pelattu vs:
Suomisääret
5 peliä
Turnaushistorian vastustajat   
i
Viemällä hiiren joukkueen nimen päälle näet kyseistä vastustajaa vastaan pelatut ottelut
(Uz Coisa on pelannut 18 joukkuetta vastaan)
Paina vastustajan nimeä nähdäksesi valitsemasi joukkueen ottelut sitä vastaan
Catfish United
Uz Coisa – Catfish United
(voitot: 1 – 0)
4 – 02018  alkulohko
FC Irak
Uz Coisa – FC Irak
(voitot: 1 – 0)
6 – 22017  finaali
FC Lehtis
Uz Coisa – FC Lehtis
(voitot: 1 – 0)
4 – 22020  alkulohko
FC Myyrä
Uz Coisa – FC Myyrä
(voitot: 1 – 0)
7 – 02016  alkulohko
FC Ransupuisto
Uz Coisa – FC Ransupuisto
(voitot: 1 – 1, tasapelit: 1)
0 – 0 rp.(1-3) 2020  pronssi
2 – 22020  alkulohko
5 – 02019  alkulohko
FC Varma risti
Uz Coisa – FC Varma risti
(voitot: 1 – 0)
3 – 12015  alkulohko
FC ViHa
Uz Coisa – FC ViHa
(voitot: 1 – 0)
10 – 02015  alkulohko
FC Vähäjärvi
Uz Coisa – FC Vähäjärvi
(voitot: 2 – 0, tasapelit: 1)
7 – 02018  alkulohko
0 – 02016  alkulohko
4 – 12015  alkulohko
Fish United
Uz Coisa – Fish United
(voitot: 1 – 3)
2 – 32020  välierä
5 – 22018  finaali
2 – 42017  alkulohko
2 – 32015  välierä
Hanen Sällit
Uz Coisa – Hanen Sällit
(voitot: 0 – 1)
1 – 22015  pronssi
Iraq Lions
Uz Coisa – Iraq Lions
(voitot: 1 – 0)
2 – 12018  alkulohko
Koko kansan karit
Uz Coisa – Koko kansan karit
(voitot: 1 – 0)
3 – 12017  alkulohko
Lapin Soiro
Uz Coisa – Lapin Soiro
(voitot: 1 – 0)
6 – 12019  alkulohko
Liikennevalo
Uz Coisa – Liikennevalo
(voitot: 2 – 0)
6 – 02018  puolivälierä
4 – 3 ja.2015  puolivälierä
Nuolialan Pallo
Uz Coisa – Nuolialan Pallo
(voitot: 1 – 0)
2 – 12017  puolivälierä
Pingut
Uz Coisa – Pingut
(voitot: 1 – 1)
2 – 2 rp.(2-4) 2019  puolivälierä
3 – 12017  alkulohko
Suomisääret
Uz Coisa – Suomisääret
(voitot: 3 – 1, tasapelit: 1)
1 – 12020  alkulohko
4 – 22019  alkulohko
6 – 32018  välierä
2 – 02017  välierä
1 – 52016  puolivälierä
Vihreä Tähti
Uz Coisa – Vihreä Tähti
(voitot: 1 – 0)
5 – 22015  alkulohko
Catfish United
FC Irak
FC Lehtis
FC Myyrä
FC Ransupuisto
FC Varma risti
FC ViHa
FC Vähäjärvi
Fish United
Hanen Sällit
Iraq Lions
Koko kansan karit
Lapin Soiro
Liikennevalo
Nuolialan Pallo
Pingut
Suomisääret
Vihreä Tähti
^
Tekninen toteutus ja ulkoasu    © 2016 - 2020 Petri Kähkönen